Oznámení‎ > ‎

Fenomenální úspěch výtvarného semináře 4.A SOŠPg

přidáno: 14. 9. 2013 11:47, autor: Kateřina Krausová
Ve druhém pololetí loňského školního školního roku se studenti výtvarného semináře SOŠPg zúčastnili prestižní soutěže, kterou pořádala společnost Kulturní mosty ve spolupráci s Norským velvyslanectvím v Praze.
Studenti soutěžili ve třetí kategorii a jako vzkaz pro norského kamaráda vytvořili společnou knihu, inspirovanou obrazem Výkřik norského malíře Edvarda Muncha. Na velkých formátech zde na mostě stojí různé slavné osobnosti české historie i současnosti a představují se norským přátelům.

Slavnostní ceremoniál vyhlášení výsledků soutěže, kde ve velké konkurenci soutěžilo 7000 prací ze 120 škol, se za přítomnosti tisku, rozhlasu, televize a velvyslance Norského království, odehrálo v Městském divadle ve Žďáru nad Sázavou. Této slavnostní akce jsme se bohužel nemohli zúčastnit. Alespoň takto bychom se chtěli pochlubit, že jsme uspěli na výbornou a to i v konkurenci středních uměleckoprůmyslových škol.

Ve třetí kategorii - "Česká osobnost které si vážím "jsme s naší kolektivní prací
zvítězili a získali 1. místo.


KOLEKTIVNÍ PRÁCE
III. Kategorie: Osobnost, které si vážím

umístění název práce škola město pedagog


1.místo České osobnosti podle Muncha G a SOŠPg Nová Paka PaedDr. Kateřina Krausová


Vítězné práce byly vystaveny v Městském divadle ve Žďáru nad Sázavou a nyní jsou baleny pro další výstavu v norském městě Bergenu.
Je zajímavé a do budoucna přínosné, že všechny vítězné práce budou zařazeny do databáze pro další spolupráci s Norskem v oblasti uměleckého školství. Kontaktní partnerství pro mladé české talenty dojednávala společnost Kulturní mosty v Norsku již v červnu.
A tak se těšíme!!!!!
A mladým malířkám a malíři blahopřejeme !


Comments