Oznámení‎ > ‎

Naše dílny v obležení

přidáno: 18. 9. 2010 11:15, autor: Kateřina Krausová
přidáno: 8.9.2010 19:57, autor: Kateřina Krausová   [ aktualizováno 8.9.2010 20:25 ]
Ode dneška do pátku 10.9.2010 baví již tradičně studentky SOŠPg ve výtvarných a hudebních dílnách malé návštěvníky festivalu Jičín- město pohádky. Nesmělý začátek, kdy se v devět hodin ráno začali trousit první návštěvníci a diváci, byl kolem desáté hodiny dopoledne minulostí. Naše pódia se změnila v prostory v obležení.
V zahradě Na Koštofranku excelovali studenti 3.A s hudebním pásmem- Pojďte s námi do pohádky. Procházka trvala vždy 30 minut a odměnou všem učinkujícím byl bouřlivý potlesk. Malé náměstí Na Rynečku obsadily pohádkové bytosti ze 2.A. A bylo jich takřka třicet. Rumcajs, Manka, Cipísek, Večerníček, Pat a Mat, vodník, čertíci, princezny, vlk, Karkulka, pejsek s kočičkou, Mach a Šebestová a dokonce i víla Amálka s motýlem Emanuelem. Škoda, že to celé kazila drzá Marfuša, která kolemjdoucím nabízela sňatek a loudila na nich peníze. (Jeden pán mi dokonce smutně řekl, já už doma bohužel jednu ženu mám. A je zlejší, nežli jste vy....) Krátké představení, ve kterém děti hádaly pohádky, se stalo svojí akčností lákadlem pro mateřské školy i pro ty starší.
 Na divadlo pak navázaly jednoduché výtvarné dílny, kdy se děti nahrnuly na pódium a za pomoci svých oblíbených pohádkových postaviček (studentek 2.A) kreslily svoji nejoblíbenější pohádku. Milé paní učitelky, které jste se na nás přišly se svými svěřenci podívat, děkujeme Vám za milá slova a těšíme se, že se u našich hudebních a výtvarných dílen ještě zítra nebo v pátek zastavíte.
ċ
Kateřina Krausová,
18. 9. 2010 11:20
ċ
Kateřina Krausová,
18. 9. 2010 11:20
Comments