1. cenu předala Andree Hakové ministrině školství Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D.

Datum přidání: 20.6.2016 20:10:15

K příležitosti 700. výročí narození Karla IV. byla dne 16. 2. 2016 Národním pedagogickým muzeem vyhlášena výtvarná soutěž „Karel IV. očima dětí. Soutěž byla určena pro všechny děti, žáky a studenty, od nejmenších tvůrců až po ty téměř maturující. Této soutěže se také zúčastnilo šest talentovaných žáků naší školy. Úžasným úspěchem je 1. místo naší studentky 2. A- Andrey Hakové, která svým čtyřdílným komixem o manželkách Karla IV. zvítězila ve čtvrté kategorii.

Konkurence byla obrovská.

Soutěže se zúčastnilo téměř 10 000 dětí převážně z České republiky, ale zapojila se i řada našich krajanských spolků v zahraničí a některé zahraniční školy. Ze zahraničí doputovaly obrázky a výtvarné práce z Anglie, Arménie, Austrálie, Belgie, Brazílie, Chorvatska, Irska, Itálie, Lucemburska, Německa, Nového Zélandu, Saúdské Arábie, Slovenska, Ukrajiny, USA nebo Švýcarska.

Do výtvarné soutěže „Karel IV. očima dětí“ přišlo celkem 9 347 prací, z tohoto bylo 462 prostorových. Z došlého počtu 9 347 odborná komise udělila ocenění 124 jednotlivcům, 30 kolektivům a v neposlední řadě rozdělila 46 čestných uznání. Z toho 5 ocenění putuje do zahraničí.

A že si Andrejka první místo zasloužila, můžete sami vidět v přiložených fotkách zmíněného komiksu. Možná si vzpomínáte, že šikovná studentka 2. A už jedno první místo v celostátní soutěži Odborových svazů v Praze získala na podzim 2015.

Při slavnostním vyhlášení cen jí blahopřála sama ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Kateřina Valachová Ph. D.

Andrejko, blahopřejeme a těšíme se na Tvé další kresby a úspěchy!!!