Co se právě vaří a co bublá v učebně VV

Datum přidání: 19.10.2017 10:29:55

Znáte to, když nad hrncem nadskakuje poklička, vy to zdálky vidíte a nemůžete ztlumit oheň ? Tak tak to právě vypadá v učebně výtvarné výchovy, kde se zároveň v letošním školním roce připravuje tolik akcí, že to spíše vypadá jako kotel.

Ve třídě vznikne zbrusu nová velkoformátová malba strašidelné krajiny podle návrhů studentek 2.A a třídy primy.

Na přání třídních SOŠPg, které vzniklo potřebou nové výzdoby školy s přestěhováním pedagogické školy do přízemí, získá tento prostor do února 2018 nový design. Studentky 4.A se postarají o dva velkoformátové barevné obrazy, dívky ze 3.A o prostorové plastiky z vrstveného papíru na zeď. Prázdné zdi zaplní studentské práce na barevných, žlutých a červených sítích.

Dokoupí se dvě sady konferenčních židlí se čtyřmi místy, odstraní se přebytečná skříň a stávající nástěnky.

Třída 3. A vytvořila nádherné linoryty s motivem ptáčků a hudebních nástrojů k hudební soutěži Novopacký slavíček. Z těchto linorytů ještě před Vánocemi vydá

pražské nakladatelství Abone krásné pexeso, které bude k mání na vánočních trzích školy v prosinci 2017 a zároveň bude krásnou odměnou pro účastníky

pěvecké soutěže v r. 2018.

Po loňském velkém úspěchu našich vánočních ozdob pro městský strom nás MÚ v Nové Pace opět požádal o domalování nových a renovaci starých ozdob.

K již hotovým vzorům přibyla šablona novopackého kláštera. Výzdoby se ujmou studentky 4. A, které jsou autorkami ozdob loňských.

Spolupráce školy s městem je vždy přínosná pro obě strany. Proto když nás Městský řad v Nové Pace poprosil, abychom ke druhému výročí výstavby Bazénu v NP vytvořili malbu s dětskými motivy na zeď interiéru vstupní haly bazénu, uvítali jsme to. Naše maturantky budou třeba už za rok učit v MTŠ a uvažovat o tom, že dětem také zpříjemní prostory ke hraní a odpočinku. Technologie malby a malířské postupy, které si na zdi v bazénu vyzkouší, jim pak toto umožní realizovat i v praxi.

Tuto malbu realizujeme začátkem prosince, doplní zde nově instalovaný dětský koutek.

Dvě výtvarné exkurze pro dva nejstarší ročníky SOŠPg jsou letos sice náročné na přípravu, ale zároveň se pro účastníky zájezdů stanou doufám nezapomenutelným zážitkem. První z nich do polské Wroclavi se koná už ve čtvrtek 2. 11. 2017 (ještě je pár míst volných- zájemci hlaste se u KK. nebo JB).

Zde navštívíme Národní galerii, klenot Polska s uměním a obrazy od středověku do dnešních dnů. Galerie představuje také největší sbírku současného polského umění. Uvidíme i noční Wroclav, domů se vrátíme až po půlnoci. Druhá je tradičně do Zwingeru v Drážďanech a to 13.12. 2017, kdy nás kromě renesance a baroka v galerii romanticky naladí i zdejší vánoční trhy.

Tak nám prosím držte palce, ať se nám naše plány plní :-D a děláme radost i ostatním.