Děti se budou prohánět mezi delfíny, medúzami i žraloky

Datum přidání: 9.12.2017 18:42:05

Několik týdnů plánování a kreseb předcházelo zajímavé akci studentek 4. A SOŠPg. Cílem bylo co nejlépe a nejvtipněji vymalovat budoucí dětský koutek plaveckého bazénu v Nové Pace. Jak to dopadlo si můžete přečíst v dnešním článku Jičínského deníku, kde celou událost hezky popisuje šéfredaktorka Deníku, Iva Kovářová.

Nová Paka - V novopackém bazénu budou mít děti svůj speciální koutek s prolézačkami a stavebnicemi

MEZI VÁNOČNÍMI  svátky bude  zprovozněn v novopackém bazénu při příležitosti jeho druhých narozenin dětský koutek. Malba je dílem studentek pedagogické školy.

MEZI VÁNOČNÍMI svátky bude zprovozněn v novopackém bazénu při příležitosti jeho druhých narozenin dětský koutek. Malba je dílem studentek pedagogické školy.

Žraloci, chobotnice, delfíni i rejnoci se prohánějí novopackým bazénem a veřejnost jim tleská. Nová výmalba dětského koutku, který se zrodil v krytém plaveckém bazénu, vzbuzuje rozruch a líbí se dětem i dospělým. Pro malířky z novopacké pedagogické školy je to nejkrásnější ocenění.

„Oslovila nás radnice, vyslechly jsme si požadavky radních a z velké části jsme se snažily jejich přání vyhovět,“ přibližuje zrození podmořského světa v podhorském městečku učitelka a výtvarnice Kateřina Krausová. Ta nejdříve pořídila na stěny náčrt tužkou, čtrnáct studentek čtvrtého ročníku se pak chopilo štětců a tvořilo. Na stěnách se plazí masožravé rostliny, svá chapadla tu rozpíná chobotnice, objevíte tu i potopenou loď a rouru, ze které vyplouvají rybičky s tím, co ve vodě našly.

Barvy na zeď opatřila radnice, jsou ekologické a měly by vydržet třicet let. Podle Káti Krausové se výmalba nakonec přelakuje, aby se zvýšila její stabilita. O kvalitě barvy se přesvědčily samy malířky, když ji na ponožkách roznášely při mytí štětců po dlažbě. „Bály jsme se, že ji neodstraníme. Nakonec holky zaklekly a s pomocí hrubší strany houbičky barevné cestičky omyly,“ směje se oblíbená pedagožka.

Malbu přijel zkontrolovat i místostarosta města, starosta poslal výtvarnicím pizzu a nápoje. „Je to parádní, líbí se mi to, uvidíme, jak bude působit celek,“ hodnotí výsledek zastupitel Rudolf Cogan. Mořský koutek doplní prolézačky se skluzavkou, radnici vyjde vybavení na 450 tisíc. Koutek pro děti, kde je pro ně připraven i vědomostní kvíz, bude slavnostně otevřen při druhých narozeninách bazénu, které radnice chystá na 27. prosince. „Měli jsme být odvážnější,“ přiznává Rudolf Cogan, který reaguje na výtky některých spoluobčanů, které se týkají velikosti bazénu. S tím už radnice nic nezmůže, ale v příštím roce zprovozní venkovní vířivky, malé a velké skluzavky a brouzdaliště pro děti včetně venkovní terasy. Vše za 12,5 milionu.

Autor: Iva Kovářová.

Foto: Lucie Panchartková