Košile- UNISEX...módní přehlídka 4.A

Datum přidání: 12.4.2013 20:42:19

Udělat z bílé košile ještě dokonalejší kus oděvu není žádná legrace. O tom se přesvědčily letošní maturanti, studenti 4.A SOŠPg, když přemýšleli nad zadáním závěrečné a maturitní práce z výtvarné výchovy.Kolekce dvou nebo šesti košil, které měli upravit, musela být ve stylu unisex.

Co to je? Představte si dva zamilované, kteří si vezmou stejnou horní část oděvu v dámské i pánské verzi a dají tak celému světu najevo, že k sobě patří.

Sama bílá košile jako část oděvu má zajímavou historii. Bílá pánská košile je asi tou nejuniverzálnější součástí běžného šatníku. Pravděpodobně neexistuje taková příležitost, ke které by nebyla bílá košile vhodná. Vznikla

v 17. století a do 19. století byla bílá barva tou jedinou, která byla u košilí přípustná. Esteticky ladí

s jakýmkoli oblečením, ať již se jedná o smoking, pracovní oblek, džínsy či kraťasy. Nosit bílou košili rozhodně neznamená být nudně oblečen, ale samotné autorky a Tomáš se rozhodli diváky své dnešní módní přehlídky opravdu překvapit.

A tak šili, stříhali, barvili, lepili, prostříhavali, malovali, kreslili i modelovali oděv tak, aby se co nejvíce přiblížil jejich představě o originálním, zajímavém i nositelném kusu oděvu pro dva.

Jak se jim to povedlo mohli kromě návštěvníků, rodičů, přátel a hostů posoudit studentky SOŠPg.

Již samotné názvy kolekcí, např. Lidské neřesti, Vesmír, Anatomie člověka, Divoká Afrika, Sexy unisex a podobně, lákají k vidění.

A vidět je bude možné. Od pondělí 15.4 do čtvrtka 25.4 budou modely z bílých košil k dispozici na chodbách školy. Zájemci si je mohou prohlédnout a případně, pokud zatouží po fotce, obléknout si je a nechat se od kamarádů vyfotit.

Přehlídka modelů třídy 4.A byla prostě krásná a nad některými studentskými modely by určitě zajásali i návštěvníci prestižních módních schow v Miláně......