Projekt- Malby na hedvábí úspěšně skončil

Datum přidání: 18.9.2010 18:31:40

19. května 2010 předaly naše studentky seniorům v Domově pro seniory v Nové Pace malby na hedvábí.

Čtyřicetpět obrazů s náměty Nové Paky a s motivy květin vznikalo od září 2009 a na tvorbě se podílelo cca. 100 studentek SOŠPg. Studijní kresby ve městě doplnily barevnými návrhy.

Ty potom mladé malířky zvětšily na formát šátků a provedly kresbu konturami, aby se barva po hedvábí volně neroztékala. Samotné kolorování barvami Jawana se fixovalo zažehlením, pak se dílka jemně vyprala, znovu přežehlila a šitím připevnila na bambusové hůlky. Kromě radosti, kterou jsme mohli vděčným babičkám a dědečkům z Domova pro seniory udělat je určitě přínosem i to, že si budoucí učitelky mohly vyzkoušet práci s touto náročnou výtvarnou technikou. Samotné malby zdobily vestibul a jidelnu Domova již od úterý 18.5.2010. Předání děl se uskutečnilo v rámci tzv. narozeninového dne, kdy vždy pan ředitel s ostatními pracovníky a sponzory poblahopřejí jubilantům.

O kulturní program, hudbu a recitaci, se postarala paní prof. Horáková s dívkami z 1.A SOŠPg. Přítomné srdečně přivítal a s ideou celého projektu všechny seznámil pan ředitel Domova pro seniory Vladimír Šimek. Zdůraznil, jak si všichni našeho daru a práce váží a jak se na obrazy studentek těší. Co bylo nečekané a opravdu nás dojalo, byla obrovská krabice dárků, polštářků a nákupních tašek, které nám na oplátku ušily babičky z Domova. Jako dík za naši práci. Pohoštění, společné posezení a popovídání umocnilo nádherné odpoledne, za které panu řediteli a všem zaměstnancům a obyvatelům Domova pro seniory v Nové Pace děkujeme. Škoda, že nemohli přijít všichni staří lidé, kteří zde bydlí. Zbrusu nová budova totiž, bohužel, nemá žádný společný prostor, kde by se mohlo sejít více než třicet z šedesáti ubytovaných. A zastřešení balkónu, který s jídelnou sousedí, by stálo další milion. A ten není. Škoda. Stálo by to za to!

A na závěr to nejdůležitější. Děkujeme štědrému sponzorovi, kterým byl Královéhradecký kraj, za finanční podporu celého projektu.

Fota z předávání maleb si můžete prohlédnout na. http://picasaweb.google.cz/117898314336987704330/MalbyNaHedvabiVDomoveSenioru?feat=directlink