Studentky 2. A získaly 2. místo v celostátní výtvarné soutěži

Datum přidání: 28.3.2016 20:00:13

Soutěží pouze pro studenty SOŠPg v oboru kresba a malba není mnoho, a proto nás letošní ročník Celostátní soutěže v tvorbě pro děti, kterou vypsala SPGŠ v Boskovicích, opravdu inspiroval. Téma letošního roku znělo " Písmenka".

Do soutěže jsme poslali kresbu Andrejky Hakové, malbu Káti Václavíkové a soubor fotografií studentek 2.A.

A právě tato sada veselých fotografií, kterou vytvořily se svými spolužačkami Barbora Veselková a Tereza Bujárková, získala v této soutěži krásné druhé místo. Organizátoři soutěže ocenili hlavně kreativitu a vtip jednotlivých fotek, kde je různými druhy písma za každou dívkou napsána na tabuli vlastnost, kterou sama považuje pro sebe za typickou. Soubor fotek se líbí i v naší škole. Xerokopie jednotlivých snímků můžete vidět

v 1. patře u kopírky. Zajímavá byla i dobrodružná cesta pro cenu do Boskovic. Více než 9 hodin strávily cestou ve vlaku a autobusech fotografka série Tereza Bujárková a její posila Káťa Elisová. Ale cesta se vyplatila. Příjemné vyhlášení cen, výstava vítězných prací, krásný diplom a ceny v podobě drobností pro všechny studentky 2. A, to stálo za to.

Blahopřejeme a těšíme se na další úspěchy ve výtvarné tvorbě!!!